Bitcoin kontynuuje ruch do góry po walidacji poziomu wyrwania

Bitcoin odbił się na obszarze wsparcia za 15.800 dolarów.

Wskaźniki techniczne nie wykazują jeszcze wyraźnej słabości.

Cena wyłamała się z krótkotrwałej linii oporu opadającego.

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej Telegram Group i uzyskaj sygnały transakcyjne, darmowy kurs transakcyjny i codzienną komunikację z fanami crypto!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.
BTC Bitcoin Bull

Cena Bitcoinu (BTC) wzrosła przyrostowo w tygodniu 9-16 listopada. Mimo, że cena nie osiągnęła poziomu zamknięcia powyżej 16.000 dolarów, powróciła do poprzedniego poziomu przełomu i zaczęła ponownie rosnąć.

W tygodniu 9-16 listopada BTC nieznacznie wzrosła, tworząc mały byczy świecznik z knotami po obu stronach. Cena osiągnęła wysoki poziom 16.494 dolarów, ale wkrótce potem spadła i osiągnęła poziom bliski 16.000 dolarów.
Wskaźniki techniczne Bitcoinów

Wskaźniki techniczne nie wykazują jeszcze żadnych słabości i nie ma tu niedźwiedziej rozbieżności. Stochastyczny Oscylator wykonany do tej pory niedźwiedziego krzyża.

Niemniej jednak, cena ta znajduje się wewnątrz ważnego poziomu oporności 0.768 Fib, który wynosi 16.140$. BTC nie osiągnęło jeszcze blisko tego poziomu.

Następny ważny obszar oporu to prawdopodobnie 17.264 $, poziom 0.854 Retracement Fib.
BTC Weekly Close

Poziom wsparcia powtórnych testów BTC

Od tego czasu obszar ten zwrócił się w kierunku wsparcia i spowodował powstanie w dniu 14 listopada długiego dolnego knota, co było oznaką presji na zakup.

Tak długo, jak cena jest notowana powyżej tego poziomu, możliwość kontynuacji pozostaje wysoka.
BTC Daily Time-frame

W codziennym okresie czasu wskaźniki techniczne nie wykazały jeszcze zdecydowanej słabości, ale są stosunkowo bliskie osiągnięcia tego celu:

MACD zaczęło tracić impet, ale jeszcze nie zaczęło się zmniejszać.
Oscylator Stochastyczny nie zrobił krzyża niedźwiedziego, ale też nie rośnie.
RSI wygenerował niedźwiedzią dywergencję, ale nie ukończył swing failure top.

Występowanie RSI jest szczególnie ważne, ponieważ spadek poniżej 70 spowoduje zarówno ukończenie huśtawki fail top, jak i krzyż z wykupionego terytorium z powrotem poniżej 70 – niedźwiedzi sygnał.
Wskaźniki techniczne BTC

Ruch krótkotrwały

Na krótkoterminowym, jednogodzinnym wykresie, cena wyłamała się z linii oporu opadającego, która istniała od wyżu 13 listopada.

Następnie BTC szybko przesunęła się powyżej poziomu oporu 0,618 Fib, co jest silnym znakiem, który sprawia, że wzrost jest bardziej prawdopodobnym początkiem nowego ruchu w górę niż ma być korygujący.

Podczas gdy krótkoterminowy spadek może nastąpić, być może w celu potwierdzenia oporu linii oporu zstępującego, wydaje się prawdopodobne, że Bitcoin wznowi swój ruch wzrostowy.
BTC Linia oporu opadającego

Wniosek

Tak długo, jak BTC handluje powyżej obszaru 15.800 dolarów, który teraz zwrócił się do wsparcia, możliwość kontynuacji pozostaje wysoka.

Dla poprzedniej analizy Bitcoin BeInCrypto, kliknij tutaj!